fbpx

Jmenuju se Renata Tesařová. Jsem nehtová designérka a autorizovaná osoba pro zkoušky profesní kvalifikace, lektorka a autorka on-line kurzů zaměřených na diagnostiku nehtů a jejich onemocnění: Diagnostika nehtůOnemocnění nehtů. V téhle oblasti se potřebují vzdělávat všichni, kdo se práci s nehty věnují, a to nejen profesionálně. Ale právě profesionálové tyhle informace využijí nejvíc. Pro začínající nehtové designérky také realizuju on-line vzdělávání v technice modeláže.

Založila jsem a vedu facebookovou skupinu pro ty, kdo s nehtovým designem začínají. Skupina má už přes 1600 členů. Pomáhám začínajícím nehtařkám zlepšovat se ve svém oboru.

pravá nehtařka

Od roku 2009 jsem ušla velký kus cesty: Od začínající nehtařky k lektorce, která se může podělit o to, jak vybudovat úspěšný salón.

Od roku 2015 jsem vytvořila více než 2000 nehtových designů. Ve vlastním nehtovém studiu pečuju o ruce svých zákaznic a zdobím je.

Postupem času jsem získala jistotu v tom, co dělám. Moje zákaznice se na výsledek mé práce můžou spolehnout a s radostí společně vymýšlíme i náročnější designy.

Díky znalosti anatomie a principu diagnostiky nehtů, která vychází z mé více než desetileté praxe, je moje práce opravdu pečlivá. Umím si jednotlivé dílčí činnosti rozvrhnout tak, aby zabraly co nejméně času a výsledek byl perfektní.

Ráda pracuju rychle a efektivně. 

Neustálou prací na sobě inspiruju další ženy. Sdílím s nimi informace ve facebookové skupině a radím jim, když potřebují. O své zkušenosti se ráda podělím i s tebou. Baví mě provázet kolegyně, které jsou teprve na začátku své cesty, od prvních tahů pilníkem až po úspěšný byznys. Ráda jim pomáhám v dalším rozvoji.  

Otevřeně se s tebou podělím o své úspěchy i o to, co se mi nepovedlo: Máš skvělou příležitost poučit se nejen z mých úspěchů, ale i z mých chyb...

Myslela jsem si, že je najdu v diskuzích nebo ve videích na YouTube. Trápila jsem se ale dva roky pročítáním komentářů a koukáním na videa, než mi došlo, že to potřebuju vidět naživo. A poprvé jsem investovala do školení. 

Přišla jsem na kurz zaměřený na nail art, a až tam mi došlo, že bych nejdřív měla vypilovat techniku modeláže, než se pustím do něčeho složitějšího. Tahle situace zapříčinila, že jsem začala pracovat na technice a absolvovala základní kurz hned u tří různých lektorek.  

Díky tomu jsem si také uvědomila, jak je důležitá role lektora, se kterým je možné všechno řešit. Tehdy se ještě běžně nedělaly on-line programy, které by mi s tím pomohly. V Česku jsem je v tomhle oboru začala dělat až já. A právě proto už je tvoje výchozí situace lepší, než byla ta moje. Ty tuhle možnost máš. 

Kdybych dnes mohla svému tehdejšímu já, které začínalo dělat nehty, něco poradit, bylo by to: neboj se investovat do svého vzdělávání, všechno se ti to vrátí. A víc si věř!

na pódiu s Andym

Nešlo mi to vždycky tak jako teď. Píšu to proto, abys věděla, že i já jsem se na začátku potýkala s věcmi, se kterými se setkáváš i ty sama. Když jsem poprvé pracovala s gelem při modeláži, nevěděla jsem, co dělám a proč. Vrhla jsem se do toho po hlavě a nezjistila si dopředu informace o tom, jaké postupy jsou doporučovány odborníky. 

Nehty, které jsem vytvořila, špatně držely a ani nevypadaly moc dobře. Jenže zrovna tohle bylo něco, co jsem prostě nechtěla vzdát. Rozhodla jsem se, že na to přijdu a že se to naučím. A tak jsem se do toho obula. Jsem ten typ, co čte návody od A do Z. Potřebuju přesné informace. 

profesní zkouška

Jsem multipotencionálka. Je pro mě přirozené pracovat s přesahem do dalších oborů: On-line vzdělávání, konzultace, zkoušky profesní kvalifikace, to všechno na jednom místě.

Od června 2019 se intenzivně věnuju on-line vzdělávání začínajících a mírně pokročilých nehtařek, a to podle své autorské metodiky. Zlomovou novinkou mezi českými nehtařkami byla prémiová skupina na Facebooku, kterou jsem založila jako první nehtová designérka v Česku. Tím jsem ale neskončila, právě naopak, pokračuju dál.

Od května 2020 jsem autorizovanou osobou zkoušek profesní kvalifikace Manikérka a nehtová designérka (69-024-H), kterou uděluje Ministerstvo zdravotnictví ČR. Na základě tohoto osvědčení si absolventky můžou požádat o vydání živnostenského oprávnění na vázanou řemeslnou živnost. 

Můžu s tebou být skutečně od prvních tahů pilníkem, až k otevření vlastního salónu. A i poté tě budu ráda podporovat a provázet díky svým zkušenostem a svému komplexnímu know-how, které přesahuje do dalších souvisejících oborů, ať už je to on-line marketing, účetnictví nebo psychologická práce pomocí koučovacích technik. 

Ráda podpořím každou ženu, která se do tohoto krásného řemesla pustí.

Provedu tě od prvních tahů pilníkem až k úspěšnému byznysu. Jsem ta pravá nehtařka.